O grupie

Warszawska Grupa Wyjazdowa to otwarta przestrzeń dla pasjonatów podróżowania, bez względu na wiek, płeć czy rozmiar buta. Staramy się rozbudowywać mapę wydarzeń dla podróżników w Warszawie o nowe inicjatywy, inne niż znane wszystkim slajdowiska. Jeśli któreś z tych wydarzeń spodoba Ci się, wpadaj! Nie ma znaczenia czy to Twój pierwszy czy dwudziesty raz. Za każdym razem będziesz miał/a możliwość poznać tu kogoś nowego, gdyż stale pojawiają się nowe osoby. Również w pojedynkę, więc niech brak osoby towarzyszącej nie będzie przeszkodą. Staramy się bardzo aby na żadnym ze spotkań w otwartej formule nie funkcjonowała hermetyczna podgrupa stałych bywalców. Na szczęście uczestnicy naszych wydarzeń, to po prostu fajni, pozytywni i otwarci ludzie, którzy po prostu chcą się poznawać 🙂

Zasady zgłoszeń na wydarzenia są różne w zależności od ich rodzaju. Często stosujemy ograniczenie liczby miejsc i prosimy o wcześniejszą rejestrację. Nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i zapisania się na Newsletter aby być na bieżąco z tym co się u nas dzieje i nie przegapić informacji o starcie zapisów na kolejne spotkanie.

Na naszych spotkaniach i wyjazdach spotkacie ludzi w każdym dorosłym wieku z zauważalną przewagą tych “około trzydziestki”. Dobrze obrazują to nasze Facebookowe statystyki:

statystykiwgw

 

70% fanów WGW na Facebooku to kobiety, 44% wszystkich lubiących ma 25-34 lata, 33% 35-44. Podobnie wygląda to w rzeczywistości.

Na naszych spotkaniach pojawiają się również starsi uczestnicy. Ponieważ niektórzy z nich zgłaszali nam, ze nie zawsze czują się komfortowo w towarzystwie dużo młodszych osób, zaczęliśmy organizować specjalne spotkania dla osób w wieku 50 i więcej. Za wyjątkiem tych spotkań, nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe.

Jeśli jednak szukacie typowo studenckich klimatów i suto zakrapianych wyjazdów, to nie tutaj 🙂

 

Grupa nazywa się Warszawską, ponieważ mieszkamy w Warszawie i tutaj najłatwiej nam działać. Uważamy również, że taka lokalna działalność daje dodatkową korzyść w postaci możliwości utrzymywania stałego kontaktu z poznanymi tutaj ludźmi.  Zdarza się, że w naszych spotkaniach biorą udział osoby spoza Warszawy. Każdy jest tu mile widziany. W 2013 w odpowiedzi na Wasze pytania i prośby, powołaliśmy do życia ogólnopolską inicjatywę pod nazwą Meet and Travel. Zorganizowaliśmy kilka spotkań w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Lublinie, jednak nie znaleźli się chętni do podjęcia się funkcji lokalnych liderów, którzy zadbaliby o organizację kolejnych. Ten temat jest ciągle aktualny, więc jeśli chciałbyś/chciałabyś aby w Twoim mieście odbywały się podobne spotkania, masz głowę pełną pomysłów i nie masz oporów przed publicznymi występami, odezwij się do nas! 🙂

O spotkaniach

Nasze spotkania zawsze mają przemyślaną i określoną formułę, aby jak najskuteczniej realizować cel jakim jest umożliwić Wam poznanie jak największej liczby osób i zgłoszenie swoich pomysłów na wspólne wyjazdy.

Standardowo spotkania dla poszukujących towarzyszy podróży trwają ok 3 godzin. Zależy nam na tym aby wykorzystać ten czas na 101% Każdy kto przychodzi z konkretnym pomysłem ma szansę go zgłosić podczas “giełdy pomysłów wakacyjnych”, od której zaczynamy. Potem poznajemy bliżej osoby zainteresowane danym, zgłoszonym wcześniej kierunkiem. Zasiadamy z nimi przy jednym stoliku i omawiamy szczegóły wyjazdu. Jeśli z poznanymi w ten sposób podróżnikami nie uda nam się dogadać, możemy zmienić miejsce lub poczekać na drugą rundę, w której poznajemy osoby, które planują urlop w tym samym czasie co my. W trakcie spotkania wykorzystujemy materiały, które mają pomóc w jak najlepszym poznaniu się. Są to np test na typ podróżnika czy pytania sytuacyjne, które mają nam pomóc wyeliminować ryzyko wyjazdu z ludźmi, którzy reprezentują zupełnie inny styl podróżowania.

Takie spotkanie może mieć również charakter speed meetingowy, który polega na rozmowach 1 na 1 w zmieniających się parach.

Szczegóły dotyczące przebiegu spotkania możecie zawsze znaleźć w opisie wydarzenia.

O wyjazdach

To pytanie otrzymujemy szczególnie często i to zrozumiałe, ponieważ najogólniej rzecz ujmując poprzez działalność WGW realizujemy idee poszukiwania towarzyszy do wspólnych wypraw. Jest już wiele miejsc w sieci gdzie można opublikować podobne ogłoszenie i wirtualnie pogadać, nam zależało na tym żeby nie tworzyć kolejnego. Chcemy poznawać się osobiście i o pomysłach na wyjazdy rozmawiać face to face zamiast monitor to monitor. Jednak w związku z tym, że nie jesteśmy w stanie organizować tyle spotkań zapoznawczych ile macie pomysłów na wyjazdy, stworzyliśmy facebookową grupę w której możecie opublikować takie ogłoszenie, uzyskać odpowiedz na jakieś pytanie związane z podróżowaniem, podzielić się doświadczeniem itp. To pewnego rodzaju kompromis, gdyż grupa jest przeznaczona dla osób, które uczestniczyły w co najmniej jednym naszym spotkaniu. Nie jest więc tak całkiem anonimowa.