Aby posmakować świata, nie trzeba od razu rezerwować biletu lotniczego.  Wystarczy wizyta w jakiejkolwiek ambasadzie smaku czyli restauracji serwującej dania z wybranego zakątka świata. Kuchnia i zwyczaje kulinarne mówią bardzo dużo o charakterze i sposobie życia mieszkańców danego kraju, o jego geografii, zasobach, klimacie, historii, kulturze, stanie zamożności społeczeństwa. Prawdopodobnie nie da się prawdziwie poznać miejsca bez poznania jego kuchni.

Chcemy poznawać świat i fajnych ludzi, chcemy próbować nowych smaków, czy fundować sobie miłe wspomnienia z odbytych już podróży. Z tej potrzeby powstało Taste the World – spotkania miłośników podróżowania i dobrego jedzenia.

Jak to wygląda?

Mniej więcej raz w miesiącu wybieramy restauracje serwującą kuchnie z wybranego zakątka świata (do tej pory odwiedziliśmy ich już 17), ustalamy menu składające się z 6-8 rożnych dań najbardziej charakterystycznych dla danej kuchni, negocjujemy rabat i zapraszamy Was na wspólną degustacje. Próbujemy wszystkiego, dzięki temu przy okazji jednej wizyty i nie wydając fortuny, jesteśmy w stanie wyrobić sobie zdanie na temat danej kuchni.

Każde takie spotkanie to również możliwość poznania ciekawych osób. Przejmujemy cały lokal i zasiadamy przy 6 osobowych stolikach. Każdy stolik to drużyna, która w przerwach miedzy kolejnymi porcjami jedzenia, rywalizuje z pozostałymi w quizie wiedzy o kraju, którego kuchnię testujemy.

Na koniec, jeśli jest taka możliwość, zapraszamy na salę osobę, która przygotowywała potrawy, których próbowaliśmy. Najczęściej to rodowity mieszkaniec danego kraju. To niepowtarzalna okazja dowiedzieć się tego co chcielibyśmy wiedzieć o danym rejonie świata i zwyczajach jego mieszkańców, bezpośrednio u źródła.

 

Jeśli szukacie niestandardowego, rozwijającego, smakowitego i mega pozytywnego pomysłu na wieczór, to właśnie go znaleźliście. Ponieważ miejsca na te spotkania rozchodzą się szczególnie szybko, rekord to 6 min! polecamy zostawić namiar na siebie aby być poinformowanym o starcie zapisów nieco wcześniej.

 

Najbliższe spotkania: