Ten wyjazd to prawdziwa gratka dla amatorów sportów ekstremalnych, mocnych wrażeń i przepięknych okoliczności przyrody 🙂 Jeśli jesteście kolekcjonerami przygód, o których lubicie potem godzinami opowiadać i których po prostu nie da się zapomnieć, to dajemy Wam szansę na Przygodę przez duże P i wrażenia w wersji pro, bo okraszone solidną dawką adrenaliny 🙂
Wyprawa, o której mowa jest na etapie przygotowania. Chcielibyśmy się zorientować czy byliby chętni wziąć w niej udział.

Kierunek, który obierzemy to Słowenia. Kraj tak mały, że podobno kiedy w Lublanie ktoś kichnie, w Mariborze ludzie otwierają parasole, a żeby romantyczny spacer wzdłuż słoweńskiego wybrzeża trwał wystarczająco długo, trzeba zawracać przynajmniej 10 razy 🙂 Jednak ani Lublana, ani wybrzeże nie będzie naszym celem. Celem będzie rzeka Soča, jedna z najbardziej malowniczych w Europie, połozona w okolicy miejscowości Bovec, które jest centrum sportów ekstremalnych. Jest ich tyle, że pewnie przez 2 tygodnie dałoby się każdego dnia próbować czegoś innego. Z racji ograniczonego czasu wybraliśmy: rafting, canyoning i hydrospeed jako atrakcje, z których wszyscy skorzystamy plus kajakarstwo górskie i bungee jumping czy wspinaczka dla chętnych.

Dla tych, którzy nie spotkali się wcześniej z nazwą canyoning i hydrospeed, wyjaśniamy. Canyoning (kanioning) to połączenie wspinania, skoków do wody, pływania i górskiej wycieczki. Co w tym ekscytującego spytacie?:) To na ile będzie ekscytująco zależy od rzeki. Soca na szczęście jest pełna niespodzianek i licznych wodospadów, które będziemy pokonywać. Czasem przywiązani do liny, innym razem ślizgiem lub skokiem w dół 🙂

Hydrospeed to z kolei spływ rwącą rzeką na specjalnej desce, którą trzyma się przed sobą i na której częściowo się leży.

Wyjazd odbędzie się jeśli zbierze się min 8, max 16 osób czyli liczba wystarczająca do zapełnienia jednego lub 2 pontonów podczas raftingu. Daje nam to argumenty przy negocjacji cen.

Koszt całego wyjazdu wraz z przejazdem, atrakcjami i noclegami nie powinien przekroczyć 1500 zł (każda z atrakcji to ok 200-250 zł). Tradycyjnie będziemy próbowali jak najniżej, ale nie kosztem bezpieczeństwa, więc bierzemy pod uwagę tylko sprawdzone i polecane agencje posiadające dobry sprzęt i instruktorów.

Czy znajdzie się 8 odważnych i poważnie zainteresowanych? 🙂

Jeśli tak, zostaw nam namiar w postaci maila, a damy znać kiedy będziemy w stanie podać więcej szczegółów: TUTAJ

Zapraszamy również do obserwowania tego wydarzenia na FACEBOOKU

TERMIN: 11-15.08.2017
WYJAZD Z: Warszawa
CENA: w trakcie kalkulowania

 

Opinie

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Oceń wydarzenie

Ocena